Stavíte či rekonstruujete dům a plánujete podlahové vytápění

Stojíte před otázkou jaký způsob vytápění ve vašem domě zvolit? Dali byste raději přednost čistému a efektivnímu způsobu vytápění nebo tradičnímu způsobu jako jsou radiátory?

Podlahové vytápění TERMOSYSTEM nabízí efektivní a vysoce účinné topné médium, které je ,,neviditelné” a nemá žádné speciální nároky na jeho montáž. Efektivně vytápí prostor celou podlahovou plochou.

Podlahové topení funguje tak, že rovnoměrně sálá teplo od celé plochy podlahy směrem nahoru. Ve vytápěné místnosti se tak nevyskytují žádné chladné prostory a vytváří se optimální tepelná pohoda.

Podlahové topné systémy distribuují teplo více rovnoměrně.

Když porovnáme rychlost vytopení místnosti mezi radiátorem a podlahovým topením, tak vytopení místnosti klasickými radiátory trvá zhruba 20 min., zatímco vytopení podlahovým topením na požadovanou teplotu může trvat i přes hodinu. 

zpět nahoru...3 rozdíly mezi radiátory a podlahovým topením

1.            Charakteristickým rysem radiátorů je, že nejvíce ohřívají oblast těsně okolo těles a teplo, které vysílají je rychle rozptýleno směrem ke stropu. Naopak u podlahového vytápění je to tak, že teplota je rovnoměrně rozptýlena od podlahy.

2.            Vzhledem k rovnoměrnému rozložení tepla, je podlahové vytápění mnohem efektivnější způsob než jakékoliv jiné formy, protože teplo rovnoměrně rozptýlí od nohou.

3.            Pokud budete v místnosti topit radiátory, místnost při větrání rychle prostoupí chlad a únik tepla bude okamžitě zřetelný. 

zpět nahoru...Podlahové vytápění do všech typů podlah

Podlahové topení TERMOSYSTEM je technicky vzato možné použít pod jakoukoliv podlahovou krytinu.

Každý typ podlahy má jiné tepelné vlastnosti. Nejideálnější krytinou na podlahové topení je pro své vlastnosti keramická dlažba, která dobře propouští a akumuluje teplo. Vhodné jsou také laminátové, PVC nebo vinylové podlahy. Vlastnosti již nejsou tak ideální, jako u dlažby, ale běžně se v objektech s podlahovým topením kladou. U těchto podlah, je vhodné (pokud tuto informaci výrobce udává) ujistit se, že vybraná podlaha je vhodná na podlahové vytápění. Kvalitní výrobce podlah tuto informaci vždy poskytne.

Nejhorší pro postup tepla z podlahy je koberec, který má vlastnosti izolantu. Zde je nutné brát v potaz vlastnosti uváděné výrobcem. Pokud nejsou vlastnosti koberce stanoveny, nedoporučujeme tento typ podlahové ,,krytiny” umisťovat v místnostech s podlahovým vytápěním.

zpět nahoru...Zdravé podlahové vytápění

Podlahové vytápění TERMOSYSTEM je efektivní a zdravé. Díky minimálnímu víření prachu je tento topný systém ideální pro osoby, trpící alergiemi.

Sálavé teplo zajišťuje postupné vytápění, což pozitivně působí na lidský organismus.

Jaký je rozdíl teplot v místnosti vytápěné podlahovým topením? Teplota v úrovni hlavy dospělého člověka je jen o cca 2 °C nižší než je teplota u samotné podlahy (zdroje). To je prospěšné pro vaše zdraví, protože nohy v teple a chladná hlava je přesně to, co lidské tělo potřebuje.

zpět nahoru...