Teplovodní podlahové topení se řadí mezi velkoplošné, nízkoteplotní sálavé systémy. Při stoupání tepla od podlahy dosáhneme téměř ideálního rozložení teplot v místnosti. Teplota vstupní vody je max. 45° C. Povrchová teplota podlahy je max. 29 (33; 35) °C. Podlahové topení lze použít v rodinných domech, historických objektech, sportovních halách, administrativních budovách atd.

1) Tepelná pohoda

V současné době není znám systém, který by dodával do vytápěné místnosti teplo rovnoměrněji. Teplo se do vytápěné místnosti dostává z velké plochy podlahy a stoupá vzhůru ke stropu. Pro člověka je příjemnější mít nohy v teple a o něco chladnější teplotu ve výšce hlavy. Díky tomu u podlahového topení vzniká pocit dobré tepelné pohody. Maximální povrchovou teplotu podlahy vymezuje ČSN EN 1264.

2) Zdravotní a hygienické hledisko

Protože teplo stoupá přirozeně od podlahy, vzduch místnosti méně cirkuluje a tím se snižuje riziko víření prachu, což je důležité hlavně pro alergiky. Při kvalitní pokládce je podlahové topení vedeno po obvodě místnosti (i za kuchyňskou linkou) a tím tak snížíme riziko vzniku vlhkých míst (plísně). V bytě není přetopeno, vzduch se tolik nevysušuje, a proto se nám lépe dýchá.

3) Úsporné vytápění

Tím, že teplo sálá od podlahy, můžeme při zachování stejné tepelné pohody vytápět náš objekt o 2 – 3 °C méně než u jiných typů vytápění. Vynaložíme menší energii na ohřev vody, protože u vytápění otopnými tělesy, je min. vstupní teplota 55 °C a u podlahového vytápění je to teplota 45 °C, ale běžně se pohybuje kolem 35 – 40 °C. Výhodou nižších teplot v systému je také menší namáhání materiálu. V případě vytápěním podlahovým topením, je roční úspora energie až 20%.

4) Estetický vzhled

Podlahové topení, na rozdíl od radiátorů nijak neomezuje prostor a není vidět. Nenarušuje tak vzhled místnosti a rozmístění nábytku (pouze v dobře zpracovaném návrhu).

5) Bezpečné pro děti

U podlahového vytápění rovněž neexistují žádné horké povrchy nebo pevné kovové hrany jako je tomu u klasických radiátorů, takže vytápěcí systém je přátelský i k dětem.

6) Dlouhá životnost

Podlahové topení je prakticky bezúdržbové. Životnost podlahového topení TERMOSYSTEM je více jak 50 let.